Ђузепе Франчезе, виола
Среда, 26. септембар у 18 сати
Музичка галерија

Циклус: Сусрет са уметником Ђузепе Франчезе, виола Програм: М. Ломбарди Портрет, за виолу соло К.Пендерецки Каденца, за виолу соло П. Хиндемит Соната оп.5, бр.11 за виолу соло -Lebhaft, aber nicht geeilt -Mäßig schnell, mit viel Wärme vortragen -Scherzo: Schnell -In Form und Zeitmaß einer Passacaglia: Das Thema sehr gehalten/Im Hauptzeitma   Биографију уметника можете прочитати…

Симфонијски оркестар РТС
Уторак, 18. септембар у 20 сати
Велика дворана

Симфонијски оркестар РТС

Диригент: Бојан Суђић

Програм: М. Михајловић, Ж. Фонтејн, У. Кригул, И. Жебељан, Н. Кампоградне, М. Нисула

 

Организатор: ESCA/Алијанса европских композитора

Бесплатне улазнице могу се подићи на Билетарници Коларца

 

Коларчев подијум камерне музике
Недеља, 30. септембар у 11 сати
Велика дворана

Коларчев подијум камерне музике

Маријана Буслехнер, флаута – биографија

Алиса Бешевић, клавир – биографија

Програм концерта можете погледати овде.

 

Организатор: Центар за музику

Улаз слободан

Како се слуша саксофон
Субота, 29. септембар у 11 сати
Велика дворана

Мала школа бонтона/ Како се слуша саксофон Мини saxperience Оркестар саксофона из Грчке Sax Nouveau Водитељ: Милош Миловановић Sax Nouveau је млади музички ансамбл који је у кратком периоду већ наступио на бројним културним догађајима, укључујући Thessaloniki Allios, The Port Allyos, Balkan Square, Dimitria, Vapopouleio Foundation, Pan-Hellenic и Pancyprian Saxophone Meeting у Волосу, фестивал Анаката,…

Александар Сердар, клавир
Четвртак, 27. септембар у 20 сати
ОДЛОЖЕН КОНЦЕРТ

Концерт је одложен. Накнадно ћемо вас обавестити о новом датуму  наступа. Карте се могу вратити на Билетарници Коларца.   Циклус: Уметник уредник у гостима Александар Сердар, клавир Програм: Скарлати – 6 соната Бетовен – Соната оп.13, це мол, Соната оп.57еф мол   Андрија Мамутовић, гост концерта Бах – Капричо о одласку највољенијег брата, Бе дур,…

Филхармонија младих „Борислав Пашћан“
Недеља, 23. септембар у 11 сати
Велика дворана

Коларчев подијум камерне музике

Филхармонија младих „Борислав Пашћан“

На програму су дела из оперске литературе:

Росини

Маскањи

Верди

Пучини

Берлиоз

Солиста: Сања Керкез, првакиња Опере Народног пооришта у Београду

Диригент: Ђорђе Павловић

Концертмајстор: Миљана Костић

 

Организатор: Центар за музику

Улаз слободан

Београдска филхармонија
Петак, 21. септембар у 20 сати
Велика дворана

МРАКОБЕС 1

Диригент:

Габријел Фелц

Солисти:

Адријана Бастидас- Гамбоа, мецосопран

Балинт Сабо, бас

Л. ван Бетовен: Симфонија бр. 5
Б. Барток: Замак Плавобрадог

Организатор: Београдска филхармонија
Информације на број 0112630744

Европски дан јеврејске културе
Уторак, 11. септембар у 20 сати
Велика дворана

Европски дан јеврејске културе

Српско јеврејско певачко друштво

Хор „Браћа Барух“

Диригент: Стефан Зекић

Солисти: КАТАРИНА ЈОВАНОВИЋ, Д. СИНАДИНОВИЋ, ИВА ПРОФАЦА, ЛИ КАТАРИНА ДАФНА, АЛЕКСАНДАР ТИМОТИЋ,ВУК ЗЕКИЋ

Програм:Л.БЕРНШТАЈН, Б. АВНИ, Ф.Е. БАХ, Е.ГРИГ

 

Организатори: Б’НЕИ Б“РИТ, Савез јеврејских општина Србијe

Улаз слободан